środa, 9 lipca 2014

Jak oszczędzać skutecznie

Ostatnio bardzo często słyszę zdania typu "żeby oszczędzać to trzeba wiedzieć na co". I wiecie co ? Ja jestem tego samego zdania. W tym celu przedstawię wam instrukcje konstrukcji prostego gadżety który wam oszczędzanie ułatwi.
Potrzebne będą :
-dwie kartki A4
-arkusz tektury A4
-zszywacz biurowy
- stare zdjęcie rentgenowskie, folie bądź inny przeźroczysty materiał
-nożyczki
-klej
-coś do pisania

1. Pierwszy krok to ustalenie ceny przedmiotu który jest celem naszego oszczędzania ja ustaliłem 600 zł
2. jeden banknot 100zł złożony na pół ma dokładnie 6,5x6,5 cm
3. W kartce A4 wycinamy odpowiednio dużo miejsca.
4. zdrugiej strony zszywamy kartkę z naszym przeźroczystym materiałem.

5. sklejoną tekturę z kartką zszywamy z przodem naszego gadżetu tylko trzema ścianami.
6 . przyklejamy zdjęcie "celu"
7 DE VIOLA mam nadzieję, że się przyda...
I co o tym sądzicie? czy do oszczędzania potrzebny jest określony cel ? 
P.S wybaczcie jakość zdjęć, ale to tylko ten jeden raz.

6 komentarzy:

 1. I ja lubię wiedzieć na co oszczędzam. Odkładanie pieniędzy na "kiedyś" do mnie nie przemawia, zawsze wtedy znajdę dobry powód by wydać te pieniądze. Gdy mam konkretny cel staram się go zrealizować za wszelką cenę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uśmiechnąłem się jak to zobaczyłem - prosto i łatwo. Jest sposób na wszystko! :) Ja chciałbym oszczędzać na jakiejś lokacie, kiedyś czytałem artykuł na temat "jak oszczędzać" na http://www.multipozyczka.com.pl/madrze-oszczedzac/ ale niestety nie znalazłem jeszcze dla siebie złotego środka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mając cel, mamy motywacje więc i oszczędzanie jest łatwiejsze. Wiadomo, że trzeba się temu w jakiś sposób poświęcić, ale takie działanie przez dłuższy czas może nam wejść w nawyk i później w ogóle nie będziemy mieli z tym żadnego problemu, będzie to dla nas naturalne :) A przynajmniej taką mam nadzieje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. hehe, no taki sposób oszczędzania ma sens :) Widać na co się oszczędza, a to jest bardzo istotne. Myślę, że warto poprawić ten gadżet rozbudować o jakieś zabezpieczenie, które uniemożliwiłoby nam "pobranie" pieniędzy przed uzbieraniem całości. Ja akurat oszczędzam na emeryturę, więc ten gadżet nie bardzo mi się przyda (choć doceniam inwencję). No i dodatkowym problemem jest to, że zbieram monety - potrzebna by mi była jakaś inna wersja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście, że tak. Jeśli wiemy na co oszczędzamy, to mamy większą motywację :)

  OdpowiedzUsuń