czwartek, 31 października 2013

Co to jest oszczędzanie ?

Aby rozumieć tego bloga powinniśmy zadać sobie podstawowe pytanie: - czym jest oszczędzanie? Wg. definicji encyklopedycznej oszczędzanie to 
różnica między dochodem a konsumpcją osoby, przedsiębiorstwa, czy innego podmiotu.

Lecz co oszczędzanie stanowi dla nas?

Czy będzie to rezygnacja z czegoś na rzecz zachowania większych pieniędzy? NIE!

Na naszym portalu oszczędzać będziemy stosując metody które rzadko będą sprowadzały się do wyrzeczeń a dotyczyć będą optymalizacji życia tak, aby zwiększyć portfel przez pozbycie się "przecieków" przez które często niezauważalnie uciekają pieniążki.

Co jakiś czas na blogu będą pojawiać się posty z serii "przecieki i zatyczki" - O co chodzi? Odpowiedź już wkrótce...

3 komentarze:

  1. Ja od wielu lat oszczędzam na swoją emeryturę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem oszczędzanie to bardzo dobry pomysł na lokowanie swoich pieniędzy, z pewnością jest to bardziej bezpieczne aniżeli np. inwestowanie. Dobrym sposobem na oszczędzanie jest oszczędzanie w ramach trzeciego filaru emerytalnego, które daje nam możliwość podwyższenia naszej emerytury. Wpłaty w ramach IKE zależą tylko i wyłącznie od nas, to my decydujemy o wysokości i częstotliwości wpłat. Warto samemu oszczędzać na emeryturę, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy polski system emerytalny nie cieszy się dobrą opinią.

    OdpowiedzUsuń
  3. Rzeczywiście oszczędzanie jest dosyć trudne, ale jeżeli tylko zaczniemy oszczędzać i zauważymy ile pieniędzy dzięki temu zostaje nam na koncie to z czasem jest coraz łatwiej przywyknąć do takiego oszczędzania. Co ważne, oszczędzone pieniądze możemy mnożyć poprzez ich lokowanie między innymi na funduszach inwestycyjnych czy lokatach bankowych.

    OdpowiedzUsuń