sobota, 16 listopada 2013

zatyczka #7 - z listą na zakupy

Dziś chciałbym was ostrzec przed błędami które zdarza mi się popełniać.Mowa tu o zakupach codziennych. Oto kilka porad jak je zoptymalizować.

1. Lista zakupów
Przed wyjściem do marketu sporządź listę i oblicz ile będzie cie to kosztować i zabierz odgórnie ustaloną kwotę aby "nie kusiło".

2. Nie daj się promocjom.
źródło: http://www.neopak.pl/images/promocja.png
Promocje w hipermarketach skłaniają nas do bezsensownych posunięć i kupowania tego czego nigdy byśmy nie kupili.
Patrząc więc na gazetkę promocyjna lub napis PROMOCJA na sklepowej półce zweryfikuj to wszystko i kup tylko te rzeczy które miałeś kupić normalnie a okazyjnie są w promocji.

3. X paki
jeśli kupujesz jakiś produkt regularnie to warto sprawdzić czy nie można ich kupić w "wielopakach" często jogurt który jadasz codziennie rano wyjdzie taniej gdy zamiast kupować codziennie jeden kupisz go np. w czteropaku.

4.Poszukuj tańszych sklepów.
Niestety hipermarket do którego uczęszczasz na zakupy nie zawsze oferuje najtańsze ceny. Warto więc zrobić sobie małą wycieczkę po okolicy i porównać ceny.

5.Akcje lojalnościowe dla klientów.
Jeśli znalazłeś już najlepszy sklep w twojej okolicy to sprawdź, czy możesz założyć w nim kartę stałego klienta. Za zbierane punkty markety oferują często rabaty, bony, bądź nagrody dlatego watro mieć coś takiego

Jak widać jest sporo sposobów na to, by oszczędzać na codziennych zakupach nie wyrzekając się niczego.Mam na dzieję że zastosujecie te rady w życiu.
Wyniki swoich starań piszcie w komentarzach. ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz